Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością zawiadamiam, że Fundacja na rzecz standardów opieki w chorobach otępiennych Wyspy Pamięci opracowała, w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025, edycja 2021 opracowała aplikację mobilną dla opiekunów osób z chorobami otępiennymi „Opiekun szyty na miarę zawsze pod ręką”.

Aplikacja jest dostępna do powszechnego i bezpłatnego użytku pod adresem https://opiekawdemencji.pl/ lub https://wyspypamieci.com.pl/aplikacja-mobilna-2/. Aplikacja nie wymaga rejestracji.

aplikacja 1aplikacja 2

Jednocześnie pragnę zwrócić Państwa uwagę na dwa opracowania Fundacji Wyspy Pamięci:

1. Książeczki dla dzieci, które wspierają Rodziców w tłumaczeniu najmłodszym członkom rodziny problemów typowych w chorobach otępiennych i wspierają naturalną otwartość dzieci na to co nowe, inne. O książeczkach można przeczytać więcej tutaj: https://wrotapamieci.pl/szu-na-tropie-pamieci/. Również na tej stronie można je nabyć.

aplikacja 3aplikacja 4
aplikacja 5

2. Gra dla rodzin, w których jest osoba z chorobą otępienną – uczy komunikacji i pozwala zorientować się w deficytach poznawczych chorego członka rodziny. O grze można przeczytać więcej tutaj: https://wrotapamieci.pl/

aplikacja 6

Zachęcamy serdecznie do wspierania aktywności Rodzin, w których wystąpiła choroba otępienna.

Pozdrawiam serdecznie
Marzena Wójcicka
Fundacja Wyspy Pamięci
https://wyspypamieci.com.pl
https://www.facebook.com/wyspypamieci