Kontaktuję się w imieniu fundacji Digital Poland. Jesteśmy organizacją non-profit, a naszym celem jest przybliżenie społeczeństwu wiedzy na temat nowych technologii i cyfryzacji. Szczególne ważną dla nas grupą są osoby starsze. Właśnie dlatego organizujemy m.in. Festiwalu Cyfryzacji – największą inicjatywę edukacyjno-technologiczną w Polsce. Z tej okazji przygotowaliśmy wyjątkowy całkowicie darmową książkę „Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie„. Powstała ona z myślą o wprowadzeniu starszego pokolenia krok po kroku w cyfrową, internetową rzeczywistość.  

Osoby starsze coraz odważniej sięgają po dobrodziejstwa cyfrowego świata, jednak z uwagi na pandemię wiele osób zostało zmuszonych do np. zakupów przez internet czy do komunikacji z bliskimi przez smartfone. Nie wszyscy się w tym odnaleźli i potrzebują pomocy, niektórzy nadal boją się wielu elektronicznych urządzeń. Właśnie dlatego przygotowaliśmy nasz przewodnik, by pokazać, że każdy może korzystać z internetu. 

Jesteśmy przekonani, że przewodnik okaże się wartościowym źródłem wiedzy dla wszystkich studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz sprawi, że w bezpieczny sposób rozpoczną swoją przygodę z internetem.

Opracowana przez ekspertów publikacja składa się z ośmiu rozdziałów. Jest napisana prostym językiem, tak aby wszelkiego rodzaju opisy czy instrukcje były zrozumiałe dla osób, które do tej pory rzadko albo w ogóle nie korzystały z sieci. Ponadto, treści są uzupełnione o grafiki – co sprawi, że osobom starszym nie straszna będzie obsługa takich urządzeń jak smartfon, tablet czy laptop.

Poszczególne rozdziały, krok po kroku, wprowadzają w wirtualny świat. Treść pierwszych koncentruje się na genezie internetu oraz sposobie, w jaki można z niego korzystać. Kolejne przedstawiają zasady działania najpopularniejszych urządzeń. Następnie seniorzy dowiadują się, czym różni się internet stacjonarny od mobilnego oraz do czego służy router. W ostatnich rozdziałach „Przewodnika” spory nacisk położony jest na sprawy związane z bezpieczeństwem w sieci.

„Nowoczesny Senior – przewodnik po cyfrowym świecie” można pobrać bez opłaty ze strony Fundacji Digital Poland pod adresem https://www.digitalpoland.org/publikacje lub bezpośrednio klikając bezpośrednio w niniejszy link https://www.digitalpoland.org/assets/publications/nowoczesny-senior/nowoczesny-senior-przewodnik-po-cyfrowym-swiecie.pdf

Gorąco zachęcamy do dystrybucji darmowego przewodnika w Państwa organizacji.
W razie jakichkolwiek pytań pozostaję do dyspozycji. 

Pozdrawiam 

Paulina Szkoła
Junior Project Manager
mobile: +48 723 133 537 
email: paulina.szkola@digitalpoland.org 
Digital Poland Foundation
Plac Europejski 1, 00-844, Warszawa,
www.digitalpoland.org